BenBilirim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BenBilirim

Bilmediğiniz bir şey kalmasın...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde BenBilirim adresi saklayın ve paylaşın
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» +18 Satanist Liseli Kız
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 23 Ocak 2012 - 14:27 tarafından feb

» grup ayna antakya'da
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 13 Ara. 2010 - 13:09 tarafından Admin

» chelsea-liverpool
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010 - 17:33 tarafından Admin

» deneme deneme
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010 - 11:50 tarafından yarseli

» Erbakan: Bu seçimde insanlığın kurtuluş savaşını yapacağız
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010 - 15:53 tarafından Admin

» Kürt Sanatçı Soyundu
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010 - 20:02 tarafından meterdahan

» Şarj cihazı aramaya son
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010 - 19:01 tarafından Admin

» Eski kız arkadaşı ve kardeşini vurdu, intihar etti
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010 - 19:00 tarafından Admin

» 06.08.2010 güncelleme duyurusu
Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010 - 18:13 tarafından Admin

Lise Öğrencilerine Prezervatif

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 174

Lise Öğrencilerine Prezervatif Empty
MesajKonu: Lise Öğrencilerine Prezervatif   Lise Öğrencilerine Prezervatif Icon_minitimeÇarş. 10 Mart 2010 - 15:42

09 Mart 2010 15:48

CHP'li Kadıköy Belediyesi bünyesinde düzenlenen Liseler Arası Müzik Yarışması’na katılan 13-17 yaşları arasındaki öğrencilere prezervatif dağıtıldı.

Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın düzenlediği ve İstanbul’da özel ve devlet liseleri öğrencilerinin yarıştığı 13. Liselerarası Müzik Yarışması’nda bir skandala imza atıldı.
Yarışmaya katılan 115 liseden 13-17 yaş arasındaki 150 öğrenciye sponsor firma tarafından prezervatif dağıtıldığı ortaya çıktı.
Önceki günkü Kadıköy Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte dağıtılan promosyon hem öğrencilerde hem ailelerinde şok etkisi yaptı.
Yarışmayı izlemeye gelen aileler, öğrencilerin ellerinde paketlerinden çıkan prezervatifleri görünce büyük tepki gösterdi.
AİLELER TEPKİ GÖSTERİP SALONU TERK ETTİ
Küçük kızıyla yarışmayı izlemeye gelen bir anne, yapılan uygulamanın ahlaksızlık olduğunu söyledi. İsmini vermek istemeyen bir öğrenci velisi ise, “Çocukların ellerinde o şeyleri görünce şaşırdım. Böyle rezillik olmaz. Buradaki çocuklar daha 13-14 yaşlarında. Onları ne amaçla dağıttılar anlam veremiyorum” ifadelerini kullandı.
Müzik yarışmasında okuluna destek olmak için gelen B.T. adlı öğrenciyse giriş kapısında kendilerine uzatılan prezervatifleri görünce şaşkınlık yaşadığını söyledi.
B.T, “Herkese veriyorlardı, ben de aldım. Burası öğrencilerin katıldığı bir etkinlik. Burada bunların dağıtılması çok yanlış” dedi. Yarışmayı izlemeye gelen ailelerin birçoğu rezaleti görünce salonu terk edip gitti.
SİLAN: SPONSOR FİRMA DAĞITTI
KASDAV Basın sorumlusu Bircan Silan ise sorularımıza verdiği cevapta eleştirilerin haksız olduğunu söz konusu prezervatiflerin sponsor firma tarafından Milli Eğitim Bakanlığından alınan izinden sonra dağıtıldığını iddia etti.
Eğitimciler de tepki gösterdi
Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı (KASDAV) tarafından 13.’sü düzenlenen Liselerarası Müzik Yarışması’na katılan öğrencilere prezervatif dağıtılmasına eğitim sendikasından tepki gecikmedi.
Kadıköy Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan Liselerarası Müzik Yarışması’ndaki skandalla ilgili açıklama yapan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Yalçın, “Utandıran hediyeden utanması gerekenler; edepli, hayalı aileler ve çocuklarımız değil, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve KASDAV’ın sorumluluk makamında bulunan büyük(!)lerdir” dedi.
Yarışmayı izlemeye çocukları ile giden velilerin tepkisine neden olan “Utandıran Hediye” konusunda Kadıköy Belediye Başkanı ve KASDAV yetkililerine tepki gösteren Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Ali Yalçın, “Yapılan densizlik cezasız kalmamalıdır.
KASDAV’ın öğrencilere yönelik faaliyetlerinde bu tutumlar göz önüne alınmalıdır” diye konuştu. Ali Yalçın, “Belediye öğrencilerden tam olarak ne yapmalarını istiyor? Neyi tetiklemeye çalışıyor, 4 yılda okullarda 169 cinsel saldırı, Belediye ve KASDAV tarafından az mı bulunmuştur” diye sordu. Yalçın; Belediye Başkanı Selami Öztürk ve KASDAV yetkililerini ailelerden ve kamuoyundan özür dilemeye davet etti.
http://mte-club.eniyiforum.net

1 sayfadaki 1 sayfası